Choď na obsah Choď na menu
 


20.2.2014

Po dlhšej prestávke som sa rozhodol voľno medzi semestrami využiť na aktualizáciu stránky. Opravil som nezobrazujúce sa obrázky a miniatúry, pridal odkazy na webové stránky valka.cz, palba.cz a jesen.cz, do sekcie (Ne)vojenská história vložil dva články- prvý o troch významných hromadných útekoch z Československa po roku 1948 a druhý o transformácii bezpečnostného systému Československa po páde komunistického režimu v roku 1989. Okrem toho som nahradil videá v ostatných článkoch novými- väčšina starých bola v zlej kvalite a veľkú časť zmazali, takže v článkoch boli čierne štvorce. Teraz sú videá dlhšie, kvalitnejšie a všetky sú nahraté na mojom účte na YouTube takže je menšia šanca, že ich zmažú. Ak chcete, môžete sa prihlásiť na odber mojich videí- názov účtu je Ghola36, nejaké ďalšie ešte určite pribudnú.

Dávam do pozornosti aj  Facebookovú skupinu Zvláštne Zbrane a knihu českého spisovateľa Milana Z. Kučeru Největší tajemství Třetí říše, ktorá sa zaoberá podzemným komplexom Riese v Sovích horách. Kniha je veľmi podrobná a výborne napísaná a ide prakticky o jedinú českú/slovenskú monografiu, ktorá sa tejto téme venuje. Riese je názov rozsiahlych, dodnes z veľkej časti neprebádaných pozemných stavieb, ktoré začali Nemci budovať koncom roku 1943. Ich účel nie je jasný ani v súčasnosti- existujú len hypotézy, že malo ísť o veliteľstvá nemeckých ozbrojených síl, továrne na zbrane, vedecké laboratóriá pre vývoj tajných zbraní (niektorí spomínajú dokonca atómovú bombu, poľský historik Igor Witkowski projekt Glocke), či kombináciu týchto možností. Druhé, doplnené vydanie Kučerovej vyšlo  pred niekoľkými týždňami a v súvislosti s ním autor usporiadava prednášky a besedy: http://www.jesen.cz/clanek66.html Záznam jednej z nich môžete nájsť tu.  Začína to ale až po 40. minúte, kamera zaznamenávala aj nejaké prípravy predtým- treba preskočiť. Prednáška mi príde trochu nekonzistentná a vhodná skôr pre tých, ktorí sú s problematikou Riese aspoň čiastočne oboznámení, resp. si prečítali knihu Největší tajemství Třetí říše, ale aj tak si myslím, že môže zaujať.

 

29. 9. 2012

Dobrá správa: dnes som pridal na stránku články o podmorských nosičoch lietadiel (najznámejším je asi japonská ponorka I-400) a strelných zbraniach schopných strieľať za roh (trocha nepodarený názov, ale nič lepšie ma nenapadlo; ako príklad možno uciesť nemecký projekt Krummlauf alebo americko-izraelský Corner Shot, ktorý si možno niektorí pamätajú z dokumentu Future Weapons z Discovery Channel.

Zlá správa: Slovenské estránky zmenili spôsob vkladania obrázkov a galérií do textu a tým pádom mi nefungujú odkazy na galérie k článkom a asi polovica obrázkov v texte sa nezobrazuje. Pokúsim sa to nejako napraviť, ale neviem odhadnúť ako dlho mi to bude trvať keďže sa mi už začala výuka na výške.

 

17. 6. 2012

Na stránke som zriadil novú seciu- (Ne)vojenská história a do nej som dal 7 celkom nových článkov. Nie sú ale o zbraniach, niektoré sa vojny vôbec netýkajú. Až na jednu výnimku sú to moje práce (onou výnimkou je článok "Čierne zlato na Dunaji, ktorý napísal môj kamarát Erik Varga a dovolil mi ho tu publikovať), s ktorými som súťažil na dejepisných olympliádach a podobných súťažiach, poprípade som ich robil ako projekt do školy. Zdráhal som sa ich sem publikovať keďže s tematikou stránky majú spoločné len málo, ale napokon som dospel k záveru, že zverejniť ich tu bude lepšie než keby mali iba zaberať miesto na disku v mojom PC.

Poznámka k článkom "Olympijská vojna" a "Vojna o vodu"- tieto práce vznikli v druhej polovici roku 2008, odvtedy sa k týmto témam objavilo mnoho nových informácií a keďže som nemal čas ani chuť články aktualizovať, niektoré informácie môžu byť zavádzajúce.

28. 5. 2012

 

Úspešne som odmaturoval (na samé jednotky :-) ), čiže po tom čo urobím prijímačky na vysokú školu konečne budem mať čas na web. Predbežne sa chcem venovať japonekej superponorke I-400 a zbraniam so zahnutou hlavňou.

 

2. 11. 2011

Po dlhej odmlke opäť poriadny nášup noviniek :-) Takže- pribudli nové články- prvý pojednáva o lietajúcich tanieroch v službách nacistického Nemecka (nahradil starší kompilát plný bludov, ktorý som sem dal krátko po vzniku stránky a vzhľadom na to čo obsahoval som sa za neho hanbil a to ma donútilo venovať sa problematike dôkladne; myslím, že výsledný elaborát je na oveľa lepšej úrovni), druhý o bezzáklzových kanónoch vo výzbroji vojsk, letectva a námorníctva tejto krajiny (Tento článok nahradil článok o Panzerfauste- pôvodne som chcel text o "Pancierovej pästi" len rozšíriť, ale napokon z toho vzišiel rozsiahly text zahjŕňajúci množstvo návrhov rôznych kategórií bezzáklzových kanónov).

Ďalej došlo k prepracovaniu a rozšíreniu mnohých článkov-  Program Amerika Bomber, Arado Ar 234, Entwicklungs, Messerschmitt Me 262, Trpasličie ponorky, Nemecké experimentálne bomby a riadené strely, Nemecké protilietadlové rakety, Rakety v službách nemeckej armády 1933-1945 I., Nemecké superťažké delostrelectvo, Nemecké vrtuľníky, Parazitické lietadlá, Superťažké tanky, V-1 a Zvláštne vozidlá. Do posledného zmieneného pribudli sľubované stroje vo výzbroji ČSLA.

A posledná ale nemenej dôležitá novinka- Zvláštne Zbrane sú na Facebooku! Založil som skupinu s názvom Zvláštne Zbrane. Pridajte sa tam, komentujte, zanechajte vaše dojmy a návrhy, diskutujte! Link: http://sk-sk.facebook.com/pages/Zvl%C3%A1%C5%A1tne-Zbrane/265589943451915

 

Zatiaľ nemám logo pre skupinu, časom niečo hádam vymyslím. Alebo môžte s niečím prísť Vy :-)

Posledná vec- budúce články. Sľuboval som tu už kadečo, ale mnoho vecí som nesplnil. Som v maturitnom ročníku a čakajú ma prijímačky na vysokú školu, preto na web asi moc času mať nebudem, takže radšej nebudem písať nejaké pevné termíny ďalších aktualizácií. Tu sú témy, ktorým sa chcem venovať:

-Tajné- jedná sa o moju (poslednú) Stredoškolskú Odbornú Činnosť. Bude to jedna nemecká tajná zbraň, ktorá doteraz prakticky "zapadala prachom". Ja som ale o nej našiel unikátny zdroj informácií, na základe ktorých vytvorím prácu a článok. Máte sa na čo tešiť :-) Bude to zároveň môj "debut" na poli serióznejšieho historického výskumu- plánujem sa totiž stať historikom a venovať sa vojenským dejinám. Táto téma má prioritu.

-Vývoj prúdových lietadiel v Nemecku. Niekoľko článkov na túto tému už je, plánujem ich rozšíriť a zjednotiť, aby súvisle opisovali genézu tryskových lietadiel Luftwaffe.

-Nemecký jadrový program- po lietajúcich tanieroch ďalšia kontroverzná téma, ktorá by sa ale nemala obchádzať.

-Americké neviditeľné lietadlá- Už sa to tu spomínalo, ale nie a nie si na ňu nájsť čas.

-Elektronické bojisko druhej svetovej vojny- tak trochu zabudnutá a podceňovaná téma, ale podľa môjho názoru zohrala elektronika (teda šifrovacie stroje, počítače, radary, sonary, navádzacie systém, rušičky,...) počas druhej svetovej vojny po prvý raz veľmi dôležitú, ak nie kľúčovú úlohu v bojoch.  Bude sa jednať o veľmi zložitú problematiku, ale hádam to nejako zvládnem :-)

 

24. 6. 2011

Po veľmi dlhej odmlke som stránku aktualizoval, a to vo veľkom štýle- pribudol článok o raketových lietadlách, ktorý má až 4 časti, nové sú ešte články o nukleárnej protilietadlovej rakete Douglas AIR-2A a raketových experimentoch Kriegsmarine. Článok o lietadle Ju 287 bol úplne prepracovaný. Pracujem na článku o amerických "neviditeľných" lietadlách a zvláštnych vozidlách vo výzbroji Československej Ľudovej Armády; hádam ich dokončím do konca leta.

 

1.11. 2010

Dlhšiu dobu nebola žiadna aktualita, to ale neznamená, že sa na webe nič nezmenilo. Kompletne prepracované boli príspevky "Nemecké experimentálne bomby a riadené strely", "Nemecké protilietadlové rakety" a "Rakety v službách nemeckej armády". Čaká ma ešte rozšíriť galérie a príspevky prejdú ešte ďalšími úpravami a rozšíreniami, aj keď už nie v takom rozsahu. Ďalej som sa rozhodol v sekcii Ankety uverejňovať všetky ankety a iba ich postupne dopĺňať. V budúcnosti budú kompletne prepracované články "Bezprojektilové zbrane", "Messerschmitt Me 163", ktorý sa zmení pravdepodobne na článok o nemeckých raketových lietadlách všeobecne a článok "Nazi UFO" prepracujem na "Záhadné zbrane druhej svetovej vojny", kde sa budú okrem lietajúcich tanierov riešiť aj špekulácie o nemeckom jadrovom programe či projekte Glocke. Ak bude čas, vzniknú články o experimentálnych lietadlách ďalších nemeckých firiem v období druhej svetovej vojny a o amerických neviditeľných lietadlách- U-2, SR-71 Blakcbird, F-117 Nighthawk a B-2 Spirit.

V mesiaci október presiahol počet návštev 3000 a za prekonaný boj aj najvyšší počet návštev za jeden deň, ktorý stúpol na 123. To ma veľmi teší a verím, že sa webu bude takto dariť aj naďalej.

 

7.6. 2010

Človek mieni, počítač mení. Tak sa nám teda stalo, že sa musel preinštalovať Windows a počítač je v oprave. Oneskoria sa tým avizované zmeny, pretože Harddisk s dokumentmi je v oprave, ale chce to len chvíľu strpenia...

K otázke v poslednom komentári- raketové experimenty Kriegsmarine zatiaľ na stránke publikované nie sú, buď sa stanú súčasťou príspevku "Nemecké rakety", alebo o nich vznikne samostatný článok v sekcii námornej techniky.

 

2. 6. 2010

Tak, po dlhej odmlke som tu zasa. Dôvodom mojej nečinnosti bola práca na hneď dvoch prácach Stredoškolskej odbornej činnosti- a to Rakety v službách nemeckej armády 1933-1945 v obore história a Raketová technika vo výzbroji nemeckej Luftwaffe a protivzdušnej obrany v období druhej svetovej vojny v obore strojárstvo. Prvá práca skončila na piatom mieste celoštátneho kola SOČ, druhá sa však nedostala cez krajské- predsa len by na komisiu zrejme namiesto videí s dopadajúcimi strelami Hs 293 zapôsobil viac funkčný model. Viacmenej, obe práce súvisia s témou tejto stránky a preto sa stanú jej súčasťou. Články „Nemecké rakety“ a „Raketa V-2“ sa zlúčia dohromady a budú významne rozšírené. Zrejme tak učiním aj s článkami „Nemecké experimentálne bomby a riadené strely“ a „Nemecké protilietadlové rakety“. Článok „Raketa V-1“ bude pre korektnosť premenovaný na Fieseler Fi 103 a presunutý do sekcie „Lietadlá letecká technika“- nejedná sa totiž o raketu, ale o náporovým motorom poháňanú bezpilotnú strelu s plochou dráhou letu. Ak sa zadarí, tieto zmeny prebehnú už tento víkend. Vo vzdialenejšej budúcnosti plánujem rozšírenie článku „Lietajúce tanky“ a „Program Amerika Bomber“.

Čo ste si iste všimli je že som preradil poradie aktualít- najnovšia je teraz úplne hore. Ďalej je tu nové logo stránky- chcem sa za neho poďakovať svojmu kamarátovi (však ty vieš kto si :-D), avšak konečné rozhodnutie nechám na vás- cez víkend vznikne anketa, v ktorej budete hlasovať, či sa vám viac páči nové logo, alebo chcete späť staré. V doterajšej (mimoriadne dlhej) ankete bohužiaľ hlasovalo len 7 ľudí a teda na otázku kto by vyhral prípadný súboj tankov- či sovietsky T-34/85 alebo nemecký Panzer IV Ausf. H odpovedalo 5 ľudí, že by víťazne vyšiel druhý stroj, zatiaľ čo sovietskemu verili iba dvaja. Verím, že aktivita návštevníkov (ale aj moja) sa zlepší a webu to len prospeje.

 

Ostatne, návštevnosť stránky utešene rastie- v mesiaci máj to bolo 2551 návštev pričom najviac návštev za jeden deň bolo 114. Tieto čísla ma veľmi tešia a dúfam že budú aj naďalej rásť.

 

 

 

6. 3. 2010

Dobré správy a zlá správa. Cez jarné prázdniny som dokončil článok "Lietajúce tanky", ktorý si môžete pozrieť v sekcii Tanky a iná pozemná technika. Článok "Nukleárne tanky" som rozšíril o obrázok projektu Rex R-32 a galériu k tomuto článku o niekoľko ďalších obrázkov. Ďalej- v mesiaci február navštívilo stránku 1555 ľudí, čo je krásne číslo. Zároveň sme v tomto mesiaci dosiahli aj rekord v počte návštev za jeden deň, a to 77 návštev. Som veľmi potešený a dúfam, že táto rastúca tendencia bude aj naďalej pokračovať. Miernym sklamaním sú ankety- síce v nich je niekoľko hlasov, ale dosť málo. Posledná sa týkala vami preferovaného stíhača tankov. Vyhral Jagdpanther so štyrmi hlasmi, dvaja užívatelia volili Elefant a po jednom hlase dostal Hertzer, StuG IV a Jagdtiger. V ďalšej ankete sa Vás pýtam: ktorý tank má podľa Vás lepšie bojové výsledky? Nemecký PzKpfw IV Ausf. H, alebo sovietsky T-34/85?

Zlá správa- aj napriek všetkým možným úsporným opatreniam som dosiahol maximum v počte vložených obrázkov. Bohužiaľ, je to tak a pravdepodobne to tak aj zostane. Možno niektoré články ešte "preriedim", pretože v "Lietajúcich tankoch" mám iba dva obrázky, čo je dosť zlé. Bohužiaľ, som študent a peňazí nemám navyše, aby som mohol mať platený hosting :-(. Skúsim situáciu ešte nejako vylepšiť, ale obávam sa, že v oblasti obrázkov som dosiahol svoj limit.

 

 

 

5. 2. 2010

Dlho som sa stránke nevenoval a bohužiaľ na ňu ešte pár týždňov nebudem mať čas, ale potom začnem byť opäť aktívnejší. Hold, bol polrok a trebalo zabojovať za známky. K tomu prirátajte prácu na Stredoškolskej odbornej činnosti a Dejepisnej olympiáde a hneď máte aj tú trochu voľného času fuč :-(

Po obsahovej stránke teda na stránke veľa nového nie je. Potešilo  ma však, že v januári sa podarilo prekonať hranicu 1400 návštev mesačne a zároveň  za jeden deň navštívilo web 64 rôznych užívateľov, čo je veľký úspech a verím, že stúpajúci trend bude pokračovať.

 

 

 

 

 

8. 1. 2010

Došlo k úprave príspevkov "Junkers Ju 287" a "Lietadlá s kolmým štartom a pristátím".

 

 

 

3. 1. 2010

Ako som sľúbil, v sekcii Delostrelectvo som z príspevkov "Projekt HARP" a "Projekt Babylon" urobil jeden podrobný článok, "Delá Geralda Bula", kde sa okrem informácii o týchto dvoch programoch dočítate aj o ďalšom prínose tohoto delostreleckého génia. Rozšíril som taktiež galérie o niekoľko fotografií. Významne rozšírený bola aj časť článku "Parazitické lietadlá", konkrétne Projekt Mistel. Drobnejšími úpravami prešiel aj článok o nemeckom dele Dicke Bertha a časť článku "Trpasličie ponorky" venovaná nemeckým projektom.

 

 

 

1. 1. 2010

Všetkým návštevníkom prajem všetko dobré do nového roka. Dnes som zlúčil príspevky o železničných delách Dora, K5 a Parížskom dele do jedného príspevku- "Nemecké železničné delostrelectvo". Proces zlúčenia v najbližších dňoch čaká aj články Projekt HARP a Projekt Babylon, momentálne som asi v dvoch tretinách nového, oveľa podrobnejšieho príspevku o týchto dvoch projektoch. Na úpravy čakajú aj ďalšie články, takže práce na zimné prázdniny mám viac, než dosť a verím, že to všetko stihnem, než mi opäť začne škola.

Ďalej ešte stojí za zmienku, že v mesiaci december dosiahla návštevnosť rovných 1140 návštev za mesiac, čo mňa osobne veľmi príjemne prekvapilo. Už prvý mesiac po veľkej "perestrojke" tohto webu ste tak výrazne prekonali rekord, ktorý držala stará verzia (1038 návštev). Ďakujem Vám, utvrdili ste ma v tom, že robiť túto stránku má zmysel a verím, že sa na ňu budete radi vracať, pretože je ešte mnoho kurióznych projektov, ktoré iba čakajú, než o nich získam dostatok informácií a publikujem tu o nich článok. To si však vyžiada ešte more času a trpezlivosti mojej, ale aj Vašej.

 

 

 

26. 12. 2009

S oneskorením prajem všetkým návštevníkom pekné vianočné sviatky (rodina mi odoprela prístup k internetu :-)). Zároveň konštatujem, že som nestihol ani len začať článok o projektoch "lietajúcich tankov", ale snáď to do Silvestra stihnem. K ďalším plánom sa pridalo zlúčenie príspevkov "Parížske delo", "Krupp K5" a "Dora" do jedného- "Nemecké železničné delostrelectvo". Príspevky budú značne rozšírené, keďže som k nim našiel nové, podrobné zdroje.  Zlúčia sa aj príspevky "Projekt HARP" a "Projekt Babylon" do jedného článku- "Rekordné delá Geralda Bulla", aj k tejto téme som našiel nové pramene a literatúru, takže opäť dojde k rozšíreniu. V dohľadnej dobe je na programe taktiež úprava článku "Nemecké experimentálne bomby a riadené strely" Aby som nezostal iba pri plánoch, upozorňujem na úpravy a rozšírenie článkov "Bezprojektilové zbrane" a "Nemecké protilietadlové rakety".

 

 

 

1. 12. 2009

Tak, a je tu Advent. Ešte v Novembri na stránke pribudol príspevok o tankoch na nukleárny pohon v sekcii jadrové zbrane. Účasť na anketách je mizerná ,(5 ľudí hlasovalo že sa im zmeny páčia, jeden že je tu po prvý raz) ale ja vytrvám a tak dnes v sekcii ankety pribudne nová, tak môžete hlasovať. Do Vianoc by som chcel na stránku napísať ešte článok o "Lietajúcich tankoch" a jadrovom delostrelectve, tak mi držte palce- človek nikdy nevie, aké polená mu rodina a škola hodia pod nohy :-)

 

 

 

7. 11. 2009

Dnes na stránke pribudol v sekcii ručných zbraní článok o nemeckých infračervených zariadeniach, prednedávnom zasa v sekcii o pozmenej technike príspevok o nástroji na ničenie železničných tratí Schinenwolf. Bohužiaľ sa opäť blížim k limitu obrázkov, ktoré na stránke môžu byť a zatiaľ neviem, ako obídem túto prekážku. Každopádne ešte mám nejaké rezervy a tak ešte pri najbližších článkoch nebude problém.

 

 

 

26. 10. 2009

Včera som rozšíril príspevok o tanku Goliáš a ešte predtým pribudol v sekcii Námorná  technika pomerne rozsiahly príspevok o trpasličích ponorkách. Stále prebiehajú drobné úpravy a dolaďovanie celej stránky a v budúcnosti určite pribudnú ďalšie príspevky.

 

 

 

13.10.2009

Dnes som dokončil príspevok o Teletanku v sekcii Tanky a iná obrnená technika. Ako ste si iste všimli, na stránke sú k niektorým zbraniam aj videá, samozrejme nie ku všetkým, iba k tým, na ktoré som nejaké video našiel. Verím, že to oceníte. Okrem toho totiž ešte v sekcii Odporúčam pribudla anketa, či sa vám páčia zmeny, ktoré na stránke prebehli. Ak áno, som rád, ak nie, napíšte prečo poprípade návrhy na zlepšenie, budem len rád.

 

 

 

9.10.2009

Dnes som dokončil proces pridávania odkazov vedúcich z tejto stránky do galérii k príslušným zbraniam. Väčšinou na konci textu alebo časti textu o zbrani sa nachádza odkaz na galériu prináležiacu zbrani, o ktorej článok je. Okrem toho som ešte "okresával" stránku do lepšej podoby- opravil som zopár chýb a vymenil niektoré schémy.

Bohužiaľ, návštevnosť stále nie je nijako oslnivá, stále máme iba tretinu pôvodnej návštevnosti, tento mesiac neočakávam viac, ako 500 návštev. Verím preto, že Google čo najskôr aktualizuje svoje databázy vyhľadávania, aby ste po zadaní hesla do vyhľadávača mohli skončiť na mojej stránke, keďže staré odkazy pochopiteľne nefungujú.

Čo bude ďalej? No, mám rozrobené ešte také 2-3 články, ktoré sem chcem pridať a potom začnem na stránku pridávať aj videá a ankety.

Každopádne, do zimných prázdnin netreba čakať nejaké prevratné zmeny, predsa len, škola volá a pomaly treba začať aj prácu na SOČ...

 

 

 

26. 9. 2009

Ako som už spomínal, na stránke teraz čo sa týka obrázkov nájdete v podstate len schémy a náčrty. Výnimkou sú zbrane, pri ktorých sa mi ich nepodarilo nájsť. Pri kontrole som zistil, že nie všetky sú zreteľné a tak som sa s mnohými pohral vo Photoshope, zvýšil kontrast, doostril a myslím, že teraz to už je dobré. Dnes som taktiež začal vytvárať galérie, takže uvidíme, či  ich stihnem do konca mesiaca prepojiť s touto stránkou.

 

 

 

22. 9. 20009

Áno, dnes sa skončili úpravy mojej stránky. Predpokladám, že jej informačná hodnota sa výrazne zvýšila. V tomto mesiaci sa mi zrejme zníži návštevnosť, pretože odkazy, ktoré sa v medzičase na internete objavili, už nebudú viesť na správnu adresu (zmenila sa celková štruktúra včetne menu). Ako si určite všimnete, na stránke je menej obrázkov. Som bohužiaľ len študent a peniaze jednoducho míňam na iné veci, než platený hosting a tak je počet obrázkov na stránke obmedzený. Tento problém som sa rozhodol vyriešiť webovými galériami, na ktoré budú viesť od každej zbrane odkazy. Tento projekt by som chcel dokončiť do konca septembra, najneskôr do polovice októbra. Dúfam, že sa vám stránka po obsahovej stránke bude páčiť. Ak by ste mali nejaké pripomienky/návrhy na zlepšenie, poteším sa, ak napíšete komentár. Ďakujem.

 

 

 

21. 9. 2009

Update už dnes!

S miernym oneskorením, ale predsa sa mi podarilo zhromaždiť všetky potrebné informácie o zbraniach a dnes poobede/večer publikujem ovocie svojej práce. Verte, máte sa na čo tešiť.

Zatiaľ  som iba premazal príspevky a upravil menu stránok, poobede začnem pridávať nové, resp. vylepšené straré články.

Tak, a je tu večer a ja som to nestihol. Možno chvíľu to dokonca vyzeralo, že chcem stránku zrušiť, ale nemajte obavy. Príspevky v sekcii "Letecká technika " síce chýbajú, ale zajtra dokončím, čo som dnes začal.

 

 

 

1. 9. 2009

S radosťou musím povedať, že v mesiaci august prekonala návštevnosť mojej stránky 1000 návštev za mesiac. V auguste si moju stránku pozrelo celkom slušných 1038 návštevníkov. Som rád, pretože je to dôkaz, že môj web nezostane v kategórii zbytočných blogov o ničom, na ktoré sa zabudne, ale jedná sa o funkčnú stránku s dobrým obsahom.

A propo, obsah. Mnohé informácie o zbraniach, ktoré tu nájdete sú nepresné alebo stručné, nehovoriac o gramatických chybách. História môjho webu sa začala písať pomerne dávno, keď som ešte na presnosť informácii nedbal a kontrola gramatiky mi veľa nehovorila :-)

Každopádne, v mesiaci september prejde stránka kompletnou "Perestrojkou", teda prestavbou. Prakticky každý príspevok bude upravený a rozšírený. Zmení sa systém rubrík a niektoré príspevky budú spojené. O týchto zmenách budem včas informovať, pravdepodobne nastanú cez niektorý z víkendov. 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Luftmuna Striegau

(Zbigniew Dudziński, 31. 12. 2011 21:04)

Luftmuna Striegau jest oddalona dokładnie od obozu koncentracyjnego Gross Rosen 7.5 km.Mam zdjęcie lotnicze z 1946?roku gdzie jest polana na którą chcemy wejść i zobaczyć co kryje się pod ziemią.Oby nie było to co może być najgorsze zalane wapnem co stanowi tajemnice tego objektu.Pozdrawiam

michal15

(tank, 1. 7. 2011 20:20)

mam casopis ATM a tam sa pise o raketovom tanku ktorý postavili soviety boli to tanky Objekt 775 a 757 mam o nich info až maš zájem tak ti obsah pošlem emailom. Tak tiež sú tam info o rôzny československých projektoch ktoré neboli nikdy schválené.

raketa

(michal15, 28. 6. 2011 18:56)

ta atomova raketa má dostala len tak dalej

psy

(michal, 29. 5. 2011 23:08)

dokonca som pozeral jeden dokument o tom ako chcely angličania vycvičiť holubov na to aby navigovaly bomby. Alebo američania chcely vypustiť roj netopierov ktoré mali na sebe malé ampule s napalmom chcely to potom vysypať nad japonskom.

psy

(admin, 26. 5. 2011 19:09)

článok som čítal. Zaujímavé, Nemci mali šialené nápady a je možné, že tá "škola rozprávania pre zvieratá" naozaj existovala, ale o tých superinteligentných psoch pochybujem. Viacmenej, využite zvierat vo vojne bolo skutočne široké- Američania trénovali delfínov na lovenie mín a kosatky dokonca ako nosiče jadrových hlavíc. Bol o tom článok na webe časopisu 21. století, bohužiaľ už ho nie je možné nájsť.

psy

(michal, 26. 5. 2011 17:11)

tak toto musis vidieť. Nacisti chceli vychovať armádu hovoriacich psov. Adolf Hitler Dal vytvoriť "Tier-Sprechschule“ (Školu rozprávanie pre zvieratá). Pes Rolf dokázal údajne búchaním labou na zem vysvetliť chovateľom, čo chce. Počet úderov labou mal znamenať číslo v abecede. Rolf sa mal pýtať do nemeckej armády, pričom sám údajne argumentoval, že nenávidí francúzsku armádu. O inom psovi sa zas hovorí, že vedel zaštekať "Mein Führer" (Môj vodca) a ďalší si vraj vedel vypýtať jedlo, keď údajne vedel zaštekať „Som hladný! Dajte mi buchty!“

vozidla

(5s5589, 18. 4. 2011 12:31)

stranka je supr co tak spraviť rubriku o improvizovaných bojový vozidlách

atom

(michal, 3. 3. 2011 17:07)

velmi ma potesilo ze budes robiť rubriku o nemeckom jadrovom programe uz sa nemozem dockat :)

thumbs up

(mess232, 1. 2. 2011 16:23)

veľmi pekná stránka páči sa mi ;) mám dve otázky: mohol by si tu dať články o lietajúcich tanieroch Vril a Haunebu a niečo ak je o nejakom tajnom nemeckom pláne na stavbu nových lodí, napríklad o lodi Graff Zeppelin? Výborná stránka THUMBS UP!

Luftmuna Striegau

(Zbigniew, 30. 9. 2010 16:24)

Mieszkam w Polsce,Dolny śląsk miasto Strzegom(Striegau)okoł7km od obozu koncentracyjnegi Gross Rosen.7,5km od obozu koło wsi Goczałów Góny Niemcy wybudowali w lesie Sander Wald fabrykę amunicji o nazwie.RLM.Luftmuna Striegau.WL.314/Nr.694.Mam zdjecia tego objektu,Czy macie informacje o tym objekcie? zbigniew-dx16@wp.pl Pozdrawiam Zbigniew

Luftmuna Striegau?

(Zbigniew, 30. 9. 2010 16:19)

članok

(juro, 6. 9. 2010 15:52)

cawko mas velmi peknu stranku prave som docital rubriku mini ponorky fakt zaujímave a tak ma napadlo ci bi si nespravil rubriku aj o mini tankoch tzv. tančíkoch.

Len pokracuj...

(Letec z He, 28. 8. 2010 16:40)

Zalozit tuto stranku bolo vazne dobry vyber kedze si tu clovek co sa co len trochu zaujima o tuto temu najde vela informacii o roznych projektoch bojujucich stran v 2.svetovej vojne,dozvedel som sa mnozstvo noveho a ktomu nieje vela plnohodnotnych stranok tejto temy v slovencine a toto je jednoznacne jedna z nich.Praca je samozrejme dolezita ale tato stranka je jedna z mojich najjoblubenejsich ktore poznam(Za pripadne gramaticke chyby sa ospravedlnujem).

Raketové experimenty Kriegsmarine

(Luděk Půlpitel, 7. 6. 2010 15:47)

Prosím o informaci, kde najdu Vaš příspěvek o raketových experimentech Kriegsmarine.

Děkuji Půlpitel

Kniha

(Admin, 13. 1. 2010 21:56)

Vďaka za opýtanie, knihu mám doma a čítal som ju, bola veľmi zaujímavá. Pri niekoľkých príspevkoch som z nej čerpal, napríklad Ba 349 alebo Ar 234

kniha

(michal, 13. 1. 2010 19:11)

caw poznaš knihu od Joachima Dressela a Manfreda Griehla - Nemecka raketova letadla 1935-1945 Vývoj prevratné techniky. Je to v češtine ak maš zaujem tak ti obsah pošlem e-mailom

vydrz,robis skvelu vec

(milbunker7, 21. 12. 2009 13:03)

ahoj,hoci tu nie som po prvy krat,cas mi dovolil sa vyjadrit,tak az teraz,nemozes si mysliet,ze tu bude navstevnos ako na komercnych strankach,kde sa vykecava o nezmysloch,toto je specificka tema a ludia sa dnes uz o nic hodnotne nezaujimaju,clanky su vyborne a vela som sa dozvedel,kedze som sa o vojensku techniku zaujimal hlavne v mladosti kedy zohnat cokolvek o zbraniach a hlavne o roznych projektoch bolo velmi zlozite,o nepresnosti sa nestaraj,je to predsa historia a precitaj si pat roznych knih na jednu temu a v kazdej bude pisane nieco ine,tym skor o zbraniach,ktore mnohe zostali iba na papieri,velmi som sa vsak potesil clanku o ufo,a som rad ze bol napisany obiektivne s tym ze nemci skutocne na takychto strojoch pracovali ale mnozstvo informacii, o nich su iba vymyslene,dufam ze vytrvas,robis naozaj skvelu vec,rozne casopisy sa tymto temam vyhybaju,neviem preco,ale ist do tychto vod vyzaduje odvahu,tak ti patri moj obdiv,rad by som uvital clanok o henry coanda a jeho prudovom stroji,aj tak vsak dakujem a budem sa tesit na dalsie historicke lahodky,mil.

Ďakujem

(Admin, 1. 12. 2009 22:44)

Vďaka, budem sa snažiť :-)

stranky

(mišo, 1. 12. 2009 15:14)

caw tvoje stranky su super vela dobrych veci som tam našiel len tak dalej.